Мапа сайту Української Автокефальної Православної Церкви в м. Полтава
Українська Автокефальна Православне Церква в Полтаві запрошує до себе і до своєї електронної версії в Інтернеті  
МАПА САЙТУ   ХТО МИ?   ДЕ МИ?   НОВАЧКИ   ПРАВОСЛАВНІ   "КАНОНІЧНІ"   ІСТОРІЯ   АДРЕСАР   НОВИНИ
Назад до головной сторінки сайту Св-Юріївської парафії УАПЦ в Полтаві Головна сторінка

Про підтримку проєкту "Як з нас робили совєтський народ"

До циклу проповідей

Обіжник ч.3 для парафіяльних священиків і братств


Всечесні Отці! Дорогі Брати і Сестри!

На наших очах відходить у вічні оселі старше покоління українців: ті, хто зберіг особисті спогади про богоборницьку політику большевиків, про руйнування родинного устрою й релігійних традицій, про колективізацію та "безбожницьку п'ятирічку", голодомори й наругу влади, про воєнні лихоліття. Вже майже не лишилося людей, що пам'ятають, як на багнетах принесли нам з півночі совєтську владу, як героїчно боролися наші прадіди з окупантами в Холодному Яру й Мурафі, на степових острівцях свободи. Небагато вже лишається й тих, хто пережив часи сталінського режиму.

Цим цинічно користуються політичні найманці, що прагнуть створити в масовій свідомості фальшивий образ східних українців як зросійщеного натовпу, "совєтського народу" без віри, без мови, без роду й племени.

Місією Христової Церкви є дбати про збереження в людині великого дару: образу й подоби Божої. Відтак же - допомагати нашим землякам захистити свою людську гідність, невід'ємним складником якої є історична пам'ять. З цією метою благословляю Колеґію Патріярха Мстислава, Всеукраїнське братство апостола Андрія Первозваного, наші парафіяльні громади протягом листопада 2006 - травня 2007 рр. провести збирання усних свідчень очевидців про повсякденне життя простих українців на наших теренах у 1930-1950-і рр. Харківсько-Полтавська єпархія бере на себе зобов'язання опублікувати ці свідчення під назвою "Як з нас робили совєтський народ".

Запис необхідно проводити на цифрові магнітофони, точно описуючи (паспортизуючи) кожне інтерв'ю: вказати повне ім'я і прізвище, дату й місце народження, фах і освіту оповідача, ким і коли бралося інтерв'ю. Передусім необхідно провести запис спогадів уродженців Східної, Центральної та Південної України віком понад 70 років. Аудіофайли (.wav, .mp3) зі спогадами, паспортні відомості та розшифровані записи в електронному вигляді (текстові файли) слід подавати до єпархіяльної консисторії (Полтавський шлях 44 Харків 61052) або надсилати електронною поштою на адресу: Consistory@bigmir.net. Бажано додавати фотографії оповідачів (графічні файли - .jpg, .tiff, .bmp). В разі відсутности в парафіях технічних можливостей до запису консисторія та крайові братства будуть надавати в цьому допомогу.

Запрошуємо інші релігійні спільноти, доброчинні фонди, громадські та політичні організації долучитися до цього проєкту.

† Ігор

Архиєпископ Харківський і Полтавський

17 жовтня р.Б. 2006

Пророка Осії

вгору
На початок
сторінки
До циклу
проповідей

Контактуйте з авторами Веб - сайту:

Настоятель Свято-Юріївської парафії м. Полтава

ієрей Ігор (Литвин)     тел. 00380 (532) 586025,

Веб-майстер, співавтор цього сайту, перекладач

брат Володимир    тел 00380 (532) 586777

Кількість візитів до сторінок цього сайту з 10 вересня 2001 року –