Мапа сайту Української Автокефальної Православної Церкви в м. Полтава
Українська Автокефальна Православне Церква в Полтаві запрошує до себе і до своєї електронної версії в Інтернеті  
МАПА САЙТУ   ХТО МИ?   ДЕ МИ?   НОВАЧКИ   ПРАВОСЛАВНІ   "КАНОНІЧНІ"   ІСТОРІЯ   АДРЕСАР   БЕСІДИ
Назад до головной сторінки сайту Св-Юріївської парафії УАПЦ в Полтаві

Свято-Юріївська парафія Української Автокефальної Православної Церкви з Полтави вітає Вас!

ЦЕ У ПОЛТАВІ

Храмове свято 6 травня 2001 р. в день Вмч. Юрія Переможця, м.Полтава, вул. Зіньківська, 16У Київському районі міста, неподалік від Київського залізничного вокзалу, по вулиці Зіньківській, 16, поруч із військовим Інститутом Зв'язку у невеличкій каплиці, збудованій незадовго до початку Першої світової війни на честь візиту Миколи ІІ до Полтави у 1909 році, було влаштовано вівтарну частину тимчасового храму Божого, а до неї 1998 р. Б. прибудовано павільйон площею близько 100 м². Під час рядових богослужінь та у більшість великих православних свят місця для парафіян вистачає, і лише у Великдень та на Водохреща церква переповнюється віруючими, і тоді люди збираються навіть довкола храму.

Часто можна почути закиди, що ми, мовляв, спотворили історичну пам'ятку місцевого значення вищезгаданим павільйоном, але прибудова ця ніяким чином не зашкодила каплиці, бо є цілковито окремою тимчасовою будівлею, її демонтаж заплановано відразу ж після того, як вступить до ладу перша черга майбутнього храму св. вмч. ЮРІЯ ПЕРЕМОЖЦЯ. Як швидко це станеться, залежить зараз не від парафії, а від місцевої влади: чим швидше ми отримаємо офіційний дозвіл на початок будівництва, тим хуткіше зникне й тимчасовий павільйон. Нещодавній же галас у місцевих засобах масової інформації фактично є проявом того, що зветься "чорним пі-аром”/від англ. Public Relations – пропаганда. Якщо Вас зацікавила історія нашої парафії у Полтаві або загалом УАПЦ, тоді зайдіть, будь ласка, у розділ Історія та інше.

Мусимо констатувати, що у Полтаві, на жаль, дуже мало залишилось суто українського, хоча за звичкою її часто називають центром формування української культури та літературної мови, "духовною столицею України". А те, що залишилось, має, так би мовити, "лубочний", псевдо-народний, "хохляцький", провінційний присмак і навіває спогади не про сиву давнину, а про малоросів ганебних для України царських часів та про штучну УССР, "Радянську Україну". Ми маємо надію, що наша парафія є одним з небагатьох місць у Полтаві, де плекається дійсно українська духовність, до того ж це робиться не якоюсь державною пост-совєтською структурою, а виключно рядовими полтавцями, без найменшої підтримки з боку можновладців та товстосумів. Якщо бажаєте наочно пересвідчитись у цьому, тоді запрошуємо відвідати наші богослужіння

ВЕЧІРНІ: по п'ятницях, суботах та напередодні великих свят о 16:00;

ДЕННІ: по суботах, неділях та у великі свята о 10:00.

вгору

Контактуйте з авторами Веб - сайту:

Настоятель Свято-Юріївської парафії м. Полтава

ієрей Ігор (Литвин)     тел. 00380 (532) 586025,

Веб-майстер, співавтор цього сайту, перекладач

брат Володимир    тел 00380 (532) 586777

Кількість візитів до сторінок цього сайту з 10 вересня 2001 року –